PREFABRİK AHŞAP EV SİSTEMLERİMİZ

GENEL AÇIKLAMALAR

Standart üretimimizde hale 4 farklı prefabrik ahşap ev modelimiz bulunmaktadır. Bunlar; YONCA, ARDIÇ, ARDIÇ-2 ve CEVİZ modelleridir.
Animator X FITNESS-ACQUAGYM-AEROBICS-AWAKENING MUSCOL-ZUMBA ALSO 1 EXPERIENCE – Announcements Bolzano test anavar cycle side effects chicas fitness nude teen movies
Prefabrik ahşap evlerimiz; NİLŞEN İNŞAAT TAAH.SAN.TİC.A.Ş.  güvencesinde, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesindeki ahşap fabrikamızda üretilmektedir.

TEMEL SİSTEMİ:

Prefabrik Ahşap Evlerimizde kullanılan 2 tür temel sistemi vardır. Bunlar; ahşap fore kazık temel ve betonarme radyejenera temellerdir.

 • AHŞAP FORE KAZIK TEMEL: Ahşap Fore Kazık temel; 15cm X 15cm kesitinde, 100-120cm uzunluğunda, masif ahşaptan oluşur. Bu ahşap kazıklar, porojesine uygun olarak, 40cm çapında ve 60-70cm derinliğinde kazılan çukurlara şakülünde yerleştirilir ve sabitlenir. Daha sonra kazıkların etrafımda kalan boşluklar C25 beton ile doldurulur. Beton hava şartları da dikkate alınarak, mutlaka kürlenmelidir. Aksi taktirde yanar ve ufalanır.
 • BETONARME RADYEJENERA TEMEL: Evlerin taban oturumu göz önüne alınarak, projesine uygun olarak betonarme temel hazırlanır. Toprak yaklaşık 15-20cm kazılır ve toprak yüzeyinden 30-35cm su basman yüksekliği kadar ahşap kalıp yerleştirilir. Temel içindeki her iki yöndeki yatay nervürlü demirler döşenir ve sonrasında C25 beton ile doldurulur. Böylece toprak zemininde 30-35cm yüksekliğinde betonarme bir platform oluşturulur. Betonarme temel hava şartları da göz önünde bulundurularak en az 7 gün kürlenmeli yani ıslatılmalıdır.  Betonarme temelin tamamen sertleşmesi sonrasında, (yaklaşık 10-12 gün) prefabrik ahşap ev temel ahşap kirişleri ankraj cıvataları ile temel üzerine sabitlenir ve ahşap evin kurulmasına başlanır.
 • TEMELLERİN KURULMASI FİYATLARIMIZA DAHİL DEĞİLDİR. 

 

MONTAJ:

Prefabrik ahşap evlerimizin tüm taşıyıcı elemanları ve duvarları önceden fabrikamızda panel haline getirilir ve şantiyeye sevk edilir.

Panel haline getirilmiş duvarlar, özel montaj sistemimize bağlı kalınarak, deneyimli ahşap montaj ustalarımız tarafından birleştirilir ve kullanıma hazır hale getirilir. Montaj için vida ve cıvata kullanılır. Ayrıca birleşim yerlerinde metal plakalar kullanılarak, birleşimlerin güçlendirilmesi sağlanır.

 • TÜM AHŞAP MALZEMELER VE MONTAJLARI ( MUTFAK DOLABI DAHİL – SERAMİKLER, EVYE VE MUSLUK HARİÇ) FİYATLARIMIZA DAHİLDİR.

 

AHŞAP KORUYUCU VE BOYA:

EMPRENYE: Prefabrik ahşap evlerimizin temelden çatıya tüm ahşap elemanlarına iki kat olmak üzere, kurtlanma, böceklenme ve mantara karşı koruyucu su bazlı emprenye sürülmektedir. Bu uygulama istisnasız tüm ahşapların her kenarına itina ile uygulanır.

AHŞAP KORUYUCU YARI MAT RENKLİ VERNİK: Açıkta kalan tüm ahşap yüzeyler, aynı zamanda koruma özelliği de bulunan, su bazlı  ahşap koruyucu yarı mat renkli vernik ile 2 kat boyanır.

Ahşaplarımızın yüzeylerinde kullanılan tüm emprenye ve ahşap koruyucular subazlıdır. Hiç biri solvent içermez. Bu konuya insan sağlığı için özellikle dikkat edilmektedir.

 • TÜM AHŞAPLARA SU BAZLI EMPRENYE UYGULAMASI VE SU BAZLI BOYA İLE İKİ KAT BOYANMASI FİYATLARIMIZA DAHİLDİR.

 

ÇATI SİSTEMİ:

Prefabrik Ahşap Evlerimizin çatı  örtüsü; 0,50m kalınlığında, kırmızı fırın boyalı, trapez saçtır.

 • KIRMIZI FIRIN BOYALI TRAPEZ ÇATI PANELİ MALZEMESİ VE MONTAJI FİYATLARIMIZA DAHİLDİR.

 

ELEKTRİK ve SU TESİSATI:

Elektrik tesisatımız, yapının ahşap olması sebebi ile alev almaya ve yanmaya karşı özel olarak üretilmiş, HALOJENFREE kablo kullanılır. Tesisatımız alev almayan spral boru içinde ve ahşap üstüne döşenir.

Su tesisatımız da elektrik tesisatında olduğu gibi, PPRC boru ile ahşap üstünden döşenmektedir.

 • ELEKTRİK VE SU TESİSATLARI FİYATLARIMIZA DAHİL DEĞİLDİR.
 • VİTRİFİYELER (KLOZET, LAVABO VB) , DUŞKABİN, BANYO SERAMİKLERİ VB FİYATLARIMIZA DAHİL DEĞİLDİR.
 • PREFABRİK AHŞAP EVLERİMİZİN TESLİMİ, KASTAMONU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ FABRİKAMIZDIR.
 • NAKLİYE VE KONAKLAMA FİYATLARIMIZA DAHİL DEĞİLDİR.
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN ÜRETİM VE MALZEMELERİN TARAFIMIZDAN TEMİNİ VE ÜRETİMİ İSTENDİĞİNDE, ANAHTAR TESLİMİ FİYAT SUNULABİLİR.

YONCA MODELİ

Ahşap Ev

YONCA MODELİ; prefabrik ahşap evlerimizin en küçüğüdür (0+1).

KAPALI ALAN: 15,71M2

VERANDA: 7,37M2   

TOPLAM KULLANIM ALANI:23,08M2

YONCA doğa evimiz, önde bir geniş oda ve arkada depo ve banyodan oluşmaktadır. Mutfak dolabı öndeki oda içinde, açık mutfak olarak kullanıma sunulmuştur. Plan ve görünüşlere fotoğraflar klasöründen de daha detaylı inceleme için ulaşılabilir.

Ahşap Ev YONCA Prefabrik Ahşap Evler

Yonca Modeli evimizin verandasının üstü, diğer doğa evlerimizden farklı olarak, çatı ile örtülüdür. Bu sebeple; gerektiğinde cam balkon kapatması ile kapatılarak, kapalı kış bahçesi gibi de kullanılma olanağı bulunmaktadır.

ARDIÇ MODELİ

Ahşap Ev

ARDIÇ MODELİ;  orta boyuttaki doğa evidir (1+1)

KAPALI ALAN: 30,77M2

VERANDA: 10,14M2   

TOPLAM KULLANIM ALANI: 40,91M2

Ahşap kazık temel üzerine ya da 30-35cm betonarme platform üzerine kurulabilir. Panel duvarlar şeklinde fabrikamızda hazırlanarak, şantiyede birleştirilerek, ev haline getirilir.

Açık mutfakla birlikte kullanılan oturma odası, yatak odası, duş, tuvalet ve depodan oluşmaktadır.

Ahşap Ev Ardıç Ahşap Ev Planı

Ardıç Doğa Evimizin veranda kısmının üstü açıktır.  Bununla birlikte istendiğinde, ek ödeme ile kapalı hale getirilebilir.

Ardıç Modelimizin kurulum detaylarını buradan inceleyebilirsiniz…

ARDIÇ-2 MODELİ

Ahşap Ev

ARDIÇ-2 MODELİ;  orta boyuttaki prefabrik doğa evidir (1+1)

KAPALI ALAN: 30,77M2

VERANDA: 7,37M2   

TOPLAM KULLANIM ALANI: 38,14M2

Ardıç-2 modelindeki doğa evimizin mimari planı, Ardıç modeli ile tamamen aynıdır. Arasındaki tek fark, Ardıç-2 Doğa Evimizin verandası yan tarafta ve üzeri trapez çatı ile örtülüdür.

prefabrik Ahşap Ev Prefabrik Ahşap Ev

Verandanın üzeri trapez boyalı saç çatı ile kapatılacağı için, gerektiğinde etrafı cam balkon sistemleri ile kapatılarak kapalı kış bahçesi olarak ta kullanılabilir.

CEVİZ MODELİ

Ahşap Ev

CEVİZ MODELİ;  ahşap evlerimizin en büyüğüdür (2+1) ve üçgen şeklindedir.

KAPALI ALAN: 36,64M2 Alt kat  13,59M2 Çatı arası TOPLAM: 50,23M2

VERANDA: 10,43M2   

TOPLAM KULLANIM ALANI: 60,66M2

Ahşap Ev Ahşap Ev

 

Ceviz Modeli Doğa Evimiz aynı çatı altında, üçgenin yüksekliğinden faydalanılarak, sanki iki katlı gibi değerlendirilebilir.

Alt katta büyük bir oda, içinde açık mutfak ve  ön odanın arkasında yatak odası, yanda banyo ve depodan oluşur.

Üst kata ahşap merdiven ile çıkılır ve iki yatağın rahatça yerleştirildiği bir oda bulunur.