Firmamız Neler Yapıyor?

ahşap ev ısı yalıtımıVestaWood; Nilşen İnşaat Tahhüt A.Ş. nin tescilli markasıdır ve prefabrik ahşap evler, lamine kiriş ve masif ahşap iç ve dış mekan mobilyaları üretmektedir.

Nilşen İnşaat Tahhüt Sanayi Ticaret A.Ş. nin ana faaliyet konusu TARİHİ ESER RESTORASYONU Proje ve Uygulamlarıdır.

Diğer hizmetleri; depreme karşı bina güçlendime proje ve uygulamaları, mimarlık mühendislik projeleri, inşaat taahhüt hizmeti, güneş paneli ile elektrik üretimidir.

VestaWood Prefabrik Ahşap Ev Sistemlerinde 4 tip ahşap ev modeli bulunmaktadır. Bununla birlikte, isteğe göre projelendirilerek, prefabrik sistem olarak düzenlenebilmektedir.

Prefabrik ahşap ev modellerimiz; YONCA, ARDIÇ, ARDIÇ-2 ve CEVİZ modelleridir.

VestaWood Prefabrik Ahşap Evler Taşınabilir mi?

prefabrik ahşap evVestaWood tarafından üretilen prefabrik ahşap evlerin duvarları paneller şeklinde fabrikada üretilir ve şantiyede birbirine bağlanır. Kullanılan bağlantı elemanları CIVA ve VİDA dır. Mntajı yapılan ahşap evler, istenildiğinde tamamen sökülerek farklı bir alana taşınabilir ve yeniden kurulabilir.

Kullanılan Ahşap Cinsleri Nelerdir?

VestaWood Prefabrik Ahşap evlerde kullanılan ahşap, yerli sarıçam ve köknardır. Kullanılab tüm ahşaplar kurutularak kullanılır. Taşıyıcı sistemde kullanılan ahşap 2.sınıf saeıcaç, kaplama malzemelerinde kullanılan ahşap malzeme ise yerli 2. sınıf sarıçam ve bazı durumlada köknardır.

Prefabrik Ahşap Ev Temelleri Nasıldır?

Temel sistemi iki şekilde düzenlenebilir.

ahşap ev temeli

Bunlardan birincisi yandaki fotografta görüldüğü gibi ahşap kazıkların beton a gömülmesi, ikincisi ise ahşap evin altına projesine uygun olarak betonarme platform yapılması şeklindedir.

Ahşaplara Koruyucular Uygulanır mı?

VestaWood Prefabrik Ahşap Evler de kullanılan ahşaplara öncelikle su bazlı HEMEL Marka emprenye uygulanmaktadır. Bu uygulama ahşabın kurtlanmasını ve dış etkelnelrden olumsuz etkilenmesini önler.  Kullanılan boyalar da POLİTEX Yarı Mat Su Bazlı Ahşap Koruyuculardır. Her iki malzeme de iki kat olarak uygulanmaktadır.

Prefabrik Ahşap Evlerde Isı Yalıtımı Var mıdır?

VestaWood Prefabrik Ahşap Evler de tüm dış duvarlarda ve çatıda 5cm kalınlıkta 50Kg/M2 yoğunlukta TAŞ YÜNÜ ısı yalıtım malzemesi kullanılmaktadır